İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Medical in Türkiye; Nasıl Çalışacak?

Medical in Türkiye’ de Sizin için neler yapacağız?


1- Medical in Turkiye hangi sorunu çözer?
Türk sağlık kurumlarının, uluslararası alanda sağlık turizmi yapabilmeleri ve yurtdışı hastalara hizmet verebilmeleri amacıyla kurulmuştur. Medical in Turkiye, pazarlama, sigorta, ödeme, reklam ve birebir hizmet standartlarını sağlamakta ve Türk sağlık kuruluşlarını yurtdışında temsil eden özel bir şirkettir. Özelliği ve çözümü sorunu yerinde çözmek ve inşaa etmektir.

2 – Medical in Turkiye’de Hangi Hizmetler Verilir?
a)Medical in Turkiye sağlık turizmi pazarlama ve satış danışmanlığı
b)Medical in Turkiye sağlık turizmi teşvik danışmanlığı
c)Medical in Turkiye ülke ortaklığı
d)Hedef ülkede şubeniz
e)Hedef ülkede yurtdışı ofisiniz.
d) Medical in Turkiye road Show
e)Pazar araştırma danışmanlığı
f)Event Turco
g) medya satın alma
ı) Premium hizmetler

3 – Medical in Turkiye’den Neden Hizmet Almalıyım?
Bir ülkedeki yabancı hasta sayınızı artırmak için sadece dijital pazarlama yapmak ve o ülkede reklam vermek yeterli değildir. Fiziki olarak o ülkede var olmanız gerekir. Organizasyonlar düzenlemeniz gerekir. O ülkeyi bilmeniz, sık sık seyahat etmeniz veya reklam yapmanız gerekir.
Tüm bunları yapmak için ciddi bütçelere ihtiyaç vardır. Medical in Turkiye’den hizmet alarak bütün bu söylediklerimizi ekonomik bedellerle alabilirisiniz.

4 – Medical in Turkiye’den Hangi Hizmeti Satın Almalıyım?
Öncelikli olarak Medical in Turkiye merkezini arayarak kurum analizinizi yaptırmanızı öneririz. Ekonomik durumunuz, bütçeniz ve potansiyelinize göre doğru hizmeti birlikte belirleyebiliriz.

5– Medical in Turkiye’in bulunduğu ülkelerde kendim ofis açmak yerine neden sizi tercih etmeliyim. ?
Örnek olarak Hollanda’da iletişim ofisi açmayı planladığınızı düşünün, şirket kuruluşu için en az 3 kez Hollandaya gidip şirket kuruluşu, fiziki yer araştırma ve pazar araştırma için gitmeniz gerekmektedir. Konaklama, uçak bileti, araç kiralama, tercüman, şirket kuruluş masrafları, yer kirası, danışmanlık hizmetleri gibi masrafların toplamı minimum 50.000 USD’dir. O ülkede kalıcı olmak için her ay düzenli belli bedellerde dijital pazarlama yapmanız ve yerel gazete ve sektörel dergilere vermeniz gerekmektedir. Bunun yanında kendi mesainiz, çalışmalarınızla ve görünmeyen bir sürü masrafınız olacaktır. Yaklaşık ofis için toplam maliyetiniz reklamlar hariç 80.000 USD olacaktır.
Tüm bunların yerine Medical in Turkiye’den branş almanız durumunda 365 gün sizin adınıza çalışan 1 ekibiniz ve showroomunuz olacak, bununda bedeli senelik 24.000 USD’dur. Bunu da %50’sini teşvikle geri alacaksınız. Toplam maliyetiniz 12.500 USD’dir. Bu yüzden de Medical in Turkiye’i tercih etmelisiniz.

7 – Medical in Turkiye’de ülke ortağı olarak Müşteriye Nasıl Ulaşacağım?
Medical in Turkiye hedef ülkede 22 sağlık branşının yer aldığı fiziki merkezdir. Tüm dünyada olduğu gibi uluslararası hastalar, yurtdışına çıkmayı planlarken güvenebilecekleri, bilgi desteği alabilecekleri ve olası bir sorun olması durumunda irtibatta olabilecekleri fiziki kurum, kişi ve yetkili mercii ararlar. Medical in Turkiye bulunduğu ülkenin şartlarında kurulmuş yabancı sermayeli bir şirkettir. O ülkenin kanunlarına tabidir.

Medical in Turkiye’de yer almanız durumunda aşağıdaki hizmetlerin tamamını alıyorsunuz.

•Dijital pazarlama – Google adwords, Facebook, Linkedin, Instagram, twitter
•Reklam pazarlama çalışmaları;
a)Gazete, dergi ve billboardlarda reklam verilmesi
b)Fuar katılımları, workshop ve road Show (Yılda 4 adet roadshow)
c)Saha satış ve network oluşturma çalışmaları
d)Yerel Pazarlama ekiplerinin oluşturulması
e)Potansiyel acentelerle anlaşma yapılması
f)Yabancı hastaneler ile Pazarlama networkleri oluşturulması
•Hedef ülkede bulunan firmalara stand alanında ayda 4 kez olmak üzere 2 kokteyl ve 2 kahvaltı düzenlenmesi
•Hukuksal ve yasal sorunların çözülmesi
•Sigorta şirketleri ile anlaşma yapılması
•Tedavi kampanyalarının düzenlenmesi
•Bir yıl boyunca 1 adet ücretsiz o ülke insanları için sosyal aktivite gerçekleştirilmesi (Ebru sanatı, Türkçe eğitimi vs…)
•Sizin belirleyeceğiniz zamanlarda MedicalinTURKİYE merkezinde birebir hastalarla ön görüşme yapmak
•Hedef ülkede ayda bir değiştirilerek basılacak ve hedef ülkelere dağıtılacak olan
10.000 adet Insert’ün içinde yer alınması

8 – Medical in Turkiye sizin hedef müşterilerinize nasıl ulaşacak?
Medical in Turkiye olarak temel amacımız bulunduğumuz ülkede 7gün/24 saat ve 365 gün Türk sağlık hizmetlerinin reklamını yapmaktır. Bu amaçla potansiyel hastalara ulaşmak için yapacağımız ticaret veri istihbaratı ile oluşturduğumuz databaselerden potansiyel hasta listesi oluşturularak size özel bir ekosistem belirlenir.

Bu hedef müşterilere ulaşmak için özel olarak;
a) Her gün pazar araştırması için anket yapıyoruz
b) Hedef pazarda insert dağıtıyoruz.
c) Medical in Turkiye’in bulunduğu ülkelerde fuarlarda Medical in Turkiye standı açarak firmalara ulaşıyoruz.
d) Ayda yaptığımız 2 organizasyonla potansiyel hastaları Medical in Turkiye salonunda ağırlıyoruz.
e) Medical in Turkiye’de çalışma saatlerimiz sabah 9.30 akşam 17:00 arası olup, gelen ziyaretçilere Türk kahvesi ve baklava ikramında bulunarak Türk misafirperverliği ile karşılıyoruz.
f) Türkiye’de faaliyette olan tüm STK’lar, kurumlar ve firmaların yapacağı organizasyonlar için mekân sağlama fonksiyonumuz ile daha çok insanın gelmesini sağlıyoruz
g) Özellikle entelektüel, zengin, bürokrat, sanatçı, akıl önderlerinin ve sektörlerin karar vericilerini Medical in Turkiye bünyesindeki aktivitelerle buluşturarak Türk sağlık hizmetini onlara tanıtıyoruz.
h) Türkçe, ebru, müzik, halk sanatları, dans gibi kurslar, Türk yemekleri kursu veya yeni ürünlerin tanıtımı gibi aktivitelerle yerel halkın Medical in Turkiye ile tanışmasını sağlıyoruz.

9 – İsteyen her kurum Medical in Türkiye’e katılabilir mi?
Hayır katılamaz. Medical in Turkiye bünyesinde Sağlık Turizmi yapacak her branş bir kurum ile temsil edilir. İlk gelen firma o branşta temsil yetkisi kazanır. Aynı hizmet ile başka firma Medical in Turkiye’e dâhil olamaz

10 – Medical in Turkiye bünyesinde sizin kazancınız nedir?
Medical in Turkiye ve ülke ortakları ile hedef ülkede kurulan şirket hasta başına %10 ile başlayan 25 e kadar çıkan komisyonlar almaktadır. Yıl sonunda elde edilen karın % 25’i yönetim giderlerine, %25 ülke ortaklarına ve %50 si de reklam giderlerine ayrılacaktır

11 – Hedef Ülkede sadece benim adıma çalışma yapacak personel veya akredite doktor istiyorum. Bana Nasıl Yardımcı Olabilirisiniz?
Medical in Turkiye ülke ortağı olmanız halinde isterseniz, o ülkenin vatandaşı olan satış personeli veya akredite doktorunu kendi adınıza çalıştırıp, hizmetlerinizin satışını artırabilirsiniz. Medical in Turkiye ülke ortaklığı hizmetlerinin yanında çalışan personelin iş planının yapılması ve yönlendirilmesi, çalışan personel ile ilgili performansın takip edilmesi ve çalışanın çalışmaları ile ilgili düzenli raporlamanın yapılması gibi hizmetleri vermekteyiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir