Disable Preloader

Bu prensipler Medical in Türkiye Merkezi tarafından düzenlenmiş ve açıklanmıştır. Kuralların amacı, Medical in Türkiye Merkezleri ahlaki değerlere uygun ve profesyonelce çalışmasını desteklemektir. Müşteri memnuniyetlerinin en üst düzeyde sağlanmasıdır. İş bu prensiplerde Medical in Türkiye merkezlerinde hizmet sergileyen veya hizmet alan Türk firmalarına “Sağlık Turizmi kuruluşları” olarak, hedef ülkede bulunan alıcı yerli kişiler ve sağlık kuruluşlarına “Müşteri” ve Medical in Türkiye merkezleri “Medical in Türkiye” olarak anılacaktır.

Madde 1 : Medical in Türkiye ’de sadece Türk hastaneleri, doktorları, acenteleri ve sağlık kuruluşları yer alır.

Madde 2 : Medical in Türkiye , sağlık kuruluşları ve müşteriyi bir araya getirir ve aralarında yapılan alışverişten kazanç sağlar.

Madde 3 : Medical in Türkiye ’de her branştan ve şehirden sadece 1 sağlık kuruluşuna yer verilir. Ülkelerdeki ofis sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Madde 4: Yapılan satışlarda tüm işlemler Medical in Türkiye ve Müşteri arasında gerçekleşir. Medical in Türkiye, ödemelerden sorumlu, sağlık hizmeti memnuniyetsizliğinden sorumlu değildir.

Madde 5: Sağlık kuruluşu, anlaşma yaptığı Medical in Türkiye ’nin yer aldığı ülkede “ülke temsilciliğini” ve bu ülkede Medical in Türkiye üyesi olduğu süre boyunca sözleşmede yer alan giriş bedeli ve komisyon oranında ücret vermeyi taahhüt eder.

Madde 6: Fiyat politikasını belirleme müşteriye aittir. Medical in Türkiye merkezleri bu konuda yönlendirici olacaktır. Fiyatların yüksek olması durumunda Medical in Türkiye yetkilileri müşteriye kanıt sağlayacaklardır.

Madde 7: Sağlık kuruluşu, bulunduğu hedef ülkede potansiyel müşteriye Medical in Türkiye Merkezine verdiği fiyatın altında fiyat veremez. Sağlık kuruluşu, hedef ülkede bulunan Medical in Türkiye’ye en ucuz fiyatını verecektir. Müşterinin direkt sağlık kuruluşunu araması durumunda fiyatlarda farklılık olmayacaktır.

Madde 8: Hizmet satışı gerçekleştikten sonra sağlık kuruluşu verilecek hizmeti zamanında yapma zorunluluğu vardır. Bu süreçlerde Medical in Türkiye kontrol ve bilgilendirmelerini kabul etmiş sayılır.

Madde 9: Sağlık kuruluşu, satışın gerçekleşmesi durumunda Medical in Türkiye ’de sergilenen hizmetin ve tedavinin ya da sözleşmede belirtilen özelliklerde ki şartların aynısını müşteriye teslim etme zorunluluğu vardır. Bu konuda Medical in Türkiye denetimine ve hakemliğini kabul etmiş sayılır.

Madde 10 : Medical in Türkiye bünyesinde yer almak konusunda tek yetkili Medical in Türkiye merkez’ dir. Medical in Türkiye ilk gelen yer alır kuralı ile çalışmaktadır.

Madde 11: Medical in Türkiye , tüm reklam, faaliyet planı ve çalışmaları Medical in Türkiye etik kurallarına ve sağlık turisti sayısını artırmaya yönelik prensiplere göre yapar.

Madde 12: Medical in Türkiye bünyesinde yapılan çalışmalarda fiyat ve hizmet kalitesi prensiplerine uyulma zorunluluğu vardır.

Madde 13: Medical in Türkiye, sözleşme tarihinden sonra bulunduğu ülkedeki her türlü faaliyetini sağlık kuruluşuna bildirme zorunluluğu vardır.

Madde 14: Medical in Türkiye, Türkiye markasına katkıda bulunmak amacı ile bulunduğu ülkede faaliyetlerde bulunur. Tüm karar yaptırım ve değerlerinde bu koşullar ile çalışır.

Madde 15: Medical in Türkiye uluslararası ticaret ve etik kurallara göre hareket eder.

Madde 16: Sağlık kuruluşu, Medical in Türkiye sözleşme hükümlerine riayet ettiğini kabul eder.

 

Share:

Tags: