Örümcek Ağı Estetiği « MinT – Medical in Türkiye
Disable Preloader

Ameliyatsız, cilt germe yöntemidir. PDO medikal iplerin, cilt alt dokusuna, ince uçlu iğneler vasıtasıyla örümcek ağı gibi örülmesi suretiyle yapılır. Operasyon adını, cerrahi ipliklerin cilde yerleştiriliş şeklinden alıyor. Uygulamada, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ince uçlu iğneler yardımıyla cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işleniyor. Zamanla eriyen ve vücuda hiçbir zararı olmayan bu ipler cilt alt dokusunda kaldıkları süre boyunca cildin kollajen üretimesini sağlayan bir mekanizma gibi çalışıyorlar.
Yaşlanmaya, sarkmaya ve gerginliğini kaybetmeye başlamış bir cildin bu hale gelmesinin sebebi kollajen ve elastin gibi proteinleri artık üretemiyor olmasından kaynaklanıyor.
Yaklaşık 1 saat süren uygulama sonrası hastalar hiçbir nekahet dönemine tabi olmadan, makyajlarını yapıp sosyal hayatlarına devam edebiliyorlar. Uygulama esnasında anında gerilen yüz hatlarıyla 1 saat içinde daha genç bir görünüm vaat ediliyor. Ayrıca uygulama sonrasında şişme, morarma veya kanama olmaması da hastalar açısından avantaj sağlıyor.

Örümcek Ağı estetiği hakkında merak ettikleriniz….

Örümcek ağı iple yüz germe / yüz asma ağrılı / acılı bir tedavi midir?
İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında her hangi ağrı ve acı duyulmaz.

Hangi yaş grubu örümcek ağı estetiği yaptırabilir?
Erkek ya da kadın fark etmeksizin ilk silik çizgilerin görülmeye başlandığı 30’lu yaşlardan ve cildin toparlanmaya ihtiyaç duyduğu 50’li yaşlara kadar yapılabilir.

Örümcek ağı ile iple yüz germe / yüz asma kalıcı mıdır?
İşlemin yüzünüzdeki etkisi, yaş, kullanılan metot, uygulanan bölge, elastikiyet kaybı derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Cildiniz zaman geçtikçe yaşlanmaya devam edecektir ve yaşlanma etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2 ila 4 yıl kadar sürmektedir. İşlemin etkisini daha da uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çeşitli ek yöntemler kullanılabilir.

Örümcek ağı estetiği riskli bir uygulama mıdır?
Risk veya komplikasyonlara rastlanma olasılığı sıfıra yakın denecek kadar nadirdir ancak tabi her işlem gibi yine de imkânsız değildir ve işlemi yaptırmaya karar vermeden önce kesinlikle gözden geçirilmesi gerekir. Herhangi bir risk ya da komplikasyon görülmesi olasılığı genellikle işlemi uygulayan doktorun tecrübe, beceri ve uzmanlığına bağlıdır.

Örümcek ağı estetiğinin yan etkisi var mıdır?
İmkan dahilindeki yan etkiler arasında enfeksiyon, şişlik, hassaslaşma veya uyuşukluk, asimetrik sonuçlar veya beklenenden daha az belirgin bir sonuç görülebilir. Komplikasyon veya yan etkiler yalnızca kısa süreli sonuçlardandır ve eğer işleminiz uzman bir doktor tarafından uygulandıysa işlemden çok kısa bir süre sonra kaybolacaktır.

Örümcek ağı tekniği ile yüz gerdirme yaptırdığıma pişman oldum ne yapabilirim?
İple yüz asma işlemi tamamen tersine çevrilebilir bir tekniktir ve ihtiyaç duyulur ise işlemden bir ay sonrasına kadar rahatlıkla çıkarılabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Sadece yüz bölgesine değil, sarkmaya meyilli ya da formunu kaybederek gevşemiş tüm cilt dokusuna Örümcek Ağı Estetiği yapılabilir. Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina bölgeleri Örümcek Ağı Estetiği ile toparlanır.

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürüyor?
Dinlenme ya da yatak istirahatına gerek kalmaksızın, makyaj bile yapılarak, uygulamadan hemen sonra sosyal yaşantıya geri dönülebilir.

Hasta Sonuçları Ne Zaman Fark Eder?
Yüzün bir tarafında uygulama yaptıktan sonra bile fark gözlemlenir. Örümcek ağı tekniği günden güne bir yenilenme süreci olduğundan, iyileşme süreci hastalar tarafından her geçen gün, final aşamasına kadar gözlemlenir, tazelenme fark edilir.

Kimler Örümcek Ağı Estetiği Yaptırabilir?
• Yüzünüzde, ağız ve dudak çevresinde, göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar varsa
• Çene ve gıdık gölgenizde sarkmalar varsa
• Yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız
• Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina gibi bölgelerde form kaybı yaşıyorsanız

Share: