Liposuction « MinT – Medical in Türkiye
Disable Preloader

Liposuction
Fazla yağlarınızdan kurtulun
Liposuction genel olarak cerrahi operasyon ile vakumlayarak vücuttan yağ alma işlemidir. Yağ depolanması ile oluşan fazlalıkların giderilmesi için etkili bir yöntemdir. Liposuction (yağ alma) vücut şekillendirme için uygulanan bir yöntemdir.

Liposuction Hakkında Merak ettikleriniz

İyileşme süreci uzun sürer mi?
Bu ameliyat hayatınızı sadece birkaç gün etkiler. Korse kullanacağınız için güvende olursunuz. Korseyi kullandığınız 1 aylık süreç ise iyileşme dönemi olarak adlandırdığımız dönemdir. Bu dönemde dikkatli olmanız gerekir.

Ameliyat sonrasında ağrı olur mu?
Ameliyat sırasında genel anestezi altında olduğunuz için bir şey hissetmezsiniz. Fakat ameliyat sonrasında ağrı olması beklenen bir durumdur. Bu sizi endişelendirmesin. Çünkü basit ağrı kesiciler bu konuya bir çözüm sunar. Birkaç gün içinde ise ağrınız kalmaz

Ameliyat kalıcı mıdır?
Ameliyat bir tüp mide ameliyatı gibi sizin fonksiyonlarınızı kısıtlamaz. Sadece lokalize olmuş yağlarınızı almaya dayı bir süreçten ibarettir. Veremediğiniz bu kiloları Liposuction ile aldırdıktan sonra beslenme düzenine dikkat etmezseniz yeniden ameliyat sonrasındaki görünümünüze dönmeniz şaşırılacak bir durum değildir.

Kilo verme ile farkı nedir?
Kilo vermek doğal yöntemler ile yapılan bir süreçtir. Liposuction’da vücudunuza estetik cerrah eli değer. Cerrahi bir işlem olan bu operasyonun amacı spor ya da diyet ile veremediğiniz bölgesel fazlalıklarınızdan sizi kurtarmaktır. Çünkü bazı yağ kütleleri sizden daha inatçı olabilir.

Bu ameliyat ile kilo verilir mi?
Obezite cerrahisinde olduğu gibi sonuçları bu uygulamadan beklemek doğru olmaz. Fakat bu ameliyatın sonunda kilo fazlalıklarınızdan kurtularak birkaç beden incelebilirsiniz. İlk aylarda vücudunuzda ödem olacağı için bu farkı gözleriniz ile göremezsiniz. Ödeminiz geçtikten sonra değişimi görebilirsiniz.

Kimlere Liposuction uygulaması yapılmaz?
Kronik hastalıkları olan bir bireyseniz, yaşınız çok ilerlediyse, kalp ve damar hastalıklarınız varsa, dolaşım sistemi rahatsızlıklarınız varsa bu ameliyatın yapılması doğru olmaz. Bu ameliyattan sonra hareket önemli olduğu için ve bu hastalıklara sahip olan hastalar hareket edemeyeceğinden tercih edilmez. Çok fazla kilosu olan hastalar için de uygun değildir. Ayrıca anne olmayı düşünen Liposuction adaylarının bu uygulamayı anne olduktan sonraki döneme ertelemeleri önerilir. Çünkü hamilelik döneminde alınan kilo vücudu yine eski formuna sokacaktır.

Kaç litre yağ alınabilir?
Bu durumu kişinin yaşı, kilosu ve sağlık durumu belirler. Karın bölgesinden 2 – 3 litre yağ alınabilir. Kalça bölgesinde ise 4 litreye kadar çıkılabilir.

Hangi vücut alanları Liposuction ile tedavi edilebilir?
Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyun bölgesidir. Erkekler de ise, en yaygın tedavi alanlar çene ve boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

Liposuction uygulamasında komplikasyonlar ve riskler nelerdir?
Liposuction uygulamasının ciddi riskleri ve komplikasyonları yoktur. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda uygulamanın en tehlikeli yönü, tek bir günde çok fazla liposuction uygulamasının yapılması veya liposuction ameliyatı gerçekleştirildiği aynı günde birden fazla ilgisiz cerrahi işlemlerin yapması olarak gösterilmiştir. Son derece güvenilir bir işlem olan liposuctionda her cerrahide yaşanabilecek nadiren enfeksiyon, kanama, deri ülserasyonlar ve sinir hasarı gibi riskler vardır.

Liposuction sonrasında görünür bir iz kalır mı?
Liposuctionda gerekli çok küçük kanüller (microcannulas) kullanılır ve bu sadece çok küçük bir kesi yapılarak uygulanır. İz tamamen iyileşir ya da silik noktasal boyutta kalır.

Liposuction zayıflama için makul bir tedavi midir?
Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuctionla sadece diyet ve egzersizle veremediğiniz bölgesel yağlanma sorununu çözümlersiniz.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?
Liposuction için en uygun aday deri elastikiyeti iyi olan adaylardır. Sürekli kilo alıp vermeden veya başka bir sebepten dolayı çatlamış ve elastikiyeti iyi olmayan deriler operasyona uygun değildir. Yoğun bir şekilde spor yapıyor olmanıza rağmen yine de yağlarını eritemeyen bireyler için oldukça ideal bir çözüm. Belirli bölgelerinizde biriken ve eritilemeyen yağlarınıza karşı doğru bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz Liposuction avantajlar sağlıyor. Yıllardır spor yapmanıza rağmen karın yağlarınızı eritemiyor musunuz? Liposuction operasyonu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Share: