Disable Preloader

KURUMLARIN BAŞARISI

Türkiye Bir çok alanda sağlık hizmetlerinde yaptığı araştırmalar ile TIP DÜNYASINDA kendi yetkinliğini ispatlamaktadır.Sağlık Bakanlığı altında “Sağlık Turizmi Dairesi” ve “Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu” kurulmuştur. Türkiye’de yabancıların Sağlık Hizmetleri Türkiye Devleti ve​ Sağlık bakanlığı Garanti altında dır. Eğer bu konuda bir sorun yada şikayetiniz olursa ilgililer birinci öncelik ve sorumluluk ile sizinle ilgileneceklerdir. Kalkınma Bakanlığı”, “10. Kalkınma Planı ve 2023 hedefleri” kapsamında “sağlık turizmini” birinci gündem maddesi olarak önceliklendirmiştir. Daha iyi veri takibi sağlamak için “Uluslararası Hasta Kayıt Sistemi” oluşturulmuştur. Linke basarak Türkiye’nin sağlık sektör durum raporu hakkında bilgi alabilirsiniz.

TÜRK DOKTORUN BAŞARISI

Dr. Hüseyin Sancar Bozkurt’un, bağırsak ve yemek borusu hastalıklarının tedavisinde uyguladığı iki teknik, tıp dünyasının dikkatini çekti. Mersin’in Tarsus ilçesi’ndeki özel bir hastanede görev yapan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Sancar Bozkurt’un, bağırsak ve yemek borusu hastalıklarının tedavisinde uyguladığı iki teknik, tıp dünyasının dikkatini çekti. Dr. Bozkurt, yemek borusundaki kanamada kullandığı ‘argon plazma koagulasyon’ (yakma) tekniği ve bağırsaktaki enfeksiyona uyguladığı ‘kolonoskopiyle antibiyotik sıkılması’ yöntemi nedeniyle 11’inci Dünya Gastroenteroloji Toplantısı’ndan davet aldı. Devamını Okuyunuz…

Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı

Geleceğin sağlık anlayışını teknoloji ve hasta konforu ile buluşturan, dünyanın ilk ‘Leed Platinum’ sertifikalı tam teşekküllü sağlık kompleksi; Memorial Bahçelievler açıldı. Hastanenin açılışıyla ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Memorial Bahçelievler Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Basın toplantısında verilen bilgilere göre; dünya standartlarında etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu, geleceği günümüze taşıyan hastanecilik yaklaşımı, insana ve doğaya saygı ilkesiyle hayata geçirilen Memorial Bahçelievler Hastanesi, çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak tasarlandı. Devamını Okuyunuz..

 

Share:

Tags: