Kol Germe Estetiği « MinT – Medical in Türkiye
Disable Preloader

Kollar insanın en önemli bölgelerinden birisidir. Özellikle yazın giydiğimiz elbiselerin de etkisiyle ilk göze çarpan bölgelerden birisi kollardır. Bu yüzden insanlar kollarının hoş görünmesini isterler. Ancak günümüzde yaşlanma, kilo alıp verme, güneşe maruz kalma ve çeşitli genetik durumlardan dolayı insanların kollarında sarkmalar olmaktadır. Bu sarkmalardan dolayı da ortada kötü bir görüntü oluşmaktadır.
Bazı kişiler için kol germe değil, yağ almakta uygun olabilir ve kişi hangi işlem için uygun ise o işlem uygulanmalıdır. kol germe veya kol inceltme işlem yapılan hastayı bir saat içeresinde istediği görüntüye kavuşturmanız mümkündür. Lokal anestezi altında gerçekleşen bu operasyon yaklaşık bir saat sürmektedir operasyon sonrası kişiye özel yapım bir korse önerilmektedir. Bu şekilde aynı gün içeresinde taburcu olabilir ve hastanede kalmasına gerek yoktur.

Kol germe ameliyatları kimlere yapılır?
Kol germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlara yapılır. Özellikle kilo alıp vermeler sonrasında dirsek üstünde oluşan gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye eğilimlidir. Bu tip hastalarda sorun daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

Kol germe ameliyatı ne kadar sürmektedir?
Kol germe işlemi yaklaşık bir saat kadar sürer.

Kol germe ameliyatları ağrılı mıdır?
Kol germe ameliyatları ağrılı değildir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?
Kol estetiği ameliyatı bir çeşit kol gençleştirme ameliyatıdır. Operasyon sedasyon ve bölgesel uyuşturma ile yapılabilse de genel anestezi hasta ve cerrahın rahatlığı için idealdir. İşlemin aşamaları:
• Hasta genel anestezi ile uyutulur ve ağrı duyulmaz.
• Ameliyat öncesi planlandığı gibi cilt açılır.
• Fazla deri, yağ ve yumuşak doku alınır.
• Deri gerdirilerek dikilir ve operasyon tamamlanır.

Kol germe ameliyatı sonrasında neler yaşanır?
Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilir. İlk iki gün dikişlerin üzerinde bandaj olur. İki gün sonra hastalar banyo yapabilir. Dikişlerin tümü cilt altında olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur. İlk üç hafta hastaların aşırı kol hareketi yapmamaları gerekir. Üçüncü haftadan sonra kol hareketleri dışında spora izin verilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

Kol germe ameliyatı sonrası ne tür sorunlar yaşanabilir?
Kol germe ameliyatlarından sonraki en büyük sorun görünür yerde kalan izlerdir. İzler kolların iç tarafında kaldığından karşıdan bakışta görünmezler, ancak hasta kollarını kaldırdığında görünürler. Sorunsuz iyileştiğinde altı ay sonra izler büyük oranda silikleşir, ancak hiçbir zaman tam olarak yok olmazlar. Hastalar iz konusunda mutlaka uyarılmalıdır. İzleri saklamak amacı ile bazı hastalar ileri dönemde dövme yaptırmaktadırlar.

Kol germe ameliyatlarının sonucu kalıcı mıdır?
Germe işlemi sonrasında yaşlanma süreci devam eder ve kollarda bir miktar gevşeme olur. Kilo alıp vermeler bu süreci hızlandırabilir. Ancak hiçbir zaman ilk haline geri dönmez. Hastaların cerrahi ile alınan sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri, düzenli spor ve cilt bakımı yaptırmaları önemlidir.

Share: