Disable Preloader

Bu prensipler Medical in Turkiye Merkezi tarafından düzenlenmiş ve açıklanmıştır. Kuralların amacı, Medical in Turkiye Merkezleri ahlaki değerlere uygun ve profesyonelce çalışmasını desteklemektir. Müşteri memnuniyetlerinin en üst düzeyde sağlanmasıdır. İş bu prensiplerde Medical in Turkiye merkezlerinde hizmet sergileyen veya hizmet alan Türk firmalarına “Sağlık Turizmi kuruluşları” olarak, hedef ülkede bulunan alıcı yerli kişiler ve sağlık kuruluşlarına “Müşteri” ve Medical in Turkiye merkezleri “Medical in Turkiye” olarak anılacaktır.

Madde 1 : Medical in Turkiye ’de sadece Türk hastaneleri, doktorları, acenteleri ve sağlık kuruluşları yer alır.

Madde 2 : Medical in Turkiye , sağlık kuruluşları ve müşteriyi bir araya getirir ve aralarında yapılan alışverişten kazanç sağlar.

Madde 3 : Medical in Turkiye ’de her branştan ve şehirden sadece 1 sağlık kuruluşuna yer verilir. Ülkelerdeki ofis sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Madde 4: Yapılan satışlarda tüm işlemler Medical in Turkiye ve Müşteri arasında gerçekleşir. Medical in Turkiye, ödemelerden sorumlu, sağlık hizmeti memnuniyetsizliğinden sorumlu değildir.

Madde 5: Sağlık kuruluşu, anlaşma yaptığı Medical in Turkiye ’in yer aldığı ülkede “ülke temsilciliğini” ve bu ülkede Medical in Turkiye üyesi olduğu süre boyunca sözleşmede yer alan giriş bedeli ve komisyon oranında ücret vermeyi taahhüt eder.

Madde 6: Fiyat politikasını belirleme müşteriye aittir. Medical in Turkiye merkezleri bu konuda yönlendirici olacaktır. Fiyatların yüksek olması durumunda Medical in Turkiye yetkilileri müşteriye kanıt sağlayacaklardır.

Madde 7: Sağlık kuruluşu, bulunduğu hedef ülkede potansiyel müşteriye Medical in Turkiye Merkezine verdiği fiyatın altında fiyat veremez. Sağlık kuruluşu, hedef ülkede bulunan Medical in Turkiye’ye en ucuz fiyatını verecektir. Müşterinin direkt sağlık kuruluşunu araması durumunda fiyatlarda farklılık olmayacaktır.

Madde 8: Hizmet satışı gerçekleştikten sonra sağlık kuruluşu verilecek hizmeti zamanında yapma zorunluluğu vardır. Bu süreçlerde Medical in Turkiye kontrol ve bilgilendirmelerini kabul etmiş sayılır.

Madde 9: Sağlık kuruluşu, satışın gerçekleşmesi durumunda Medical in Turkiye ’de sergilenen hizmetin ve tedavinin ya da sözleşmede belirtilen özelliklerde ki şartların aynısını müşteriye teslim etme zorunluluğu vardır. Bu konuda Medical in Turkiye denetimine ve hakemliğini kabul etmiş sayılır.

Madde 10 : Medical in Turkiye bünyesinde yer almak konusunda tek yetkili Medical in Turkiye merkez’ dir. Medical in Turkiye ilk gelen yer alır kuralı ile çalışmaktadır.

Madde 11: Medical in Turkiye , tüm reklam, faaliyet planı ve çalışmaları Medical in Turkiye etik kurallarına ve sağlık turisti sayısını artırmaya yönelik prensiplere göre yapar.

Madde 12: Medical in Turkiye bünyesinde yapılan çalışmalarda fiyat ve hizmet kalitesi prensiplerine uyulma zorunluluğu vardır.

Madde 13: Medical in Turkiye, sözleşme tarihinden sonra bulunduğu ülkedeki her türlü faaliyetini sağlık kuruluşuna bildirme zorunluluğu vardır.

Madde 14: Medical in Turkiye, Türkiye markasına katkıda bulunmak amacı ile bulunduğu ülkede faaliyetlerde bulunur. Tüm karar yaptırım ve değerlerinde bu koşullar ile çalışır.

Madde 15: Medical in Turkiye uluslararası ticaret ve etik kurallara göre hareket eder. Madde 16: Sağlık kuruluşu, Medical in Turkiye sözleşme hükümlerine riayet ettiğini kabul eder.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share:

Tags: