Obezite

Küreselleşen dünyanın globalleşen sorunu

“Vücutta yağ hücrelerinin büyümesi ” olarak tanımlanan obezite, tüm dünyada adeta salgın hastalık olarak ele alınmakta ve sağlık politikaları içinde öncelik verilmektedir.  Her geçen gün artan ciddi bir sağlık sorunu olan obezite farklı hastalıklara zemin hazırlamaktadır.

Küreselleşen dünyanın globalleşen sorunu Obezite

Küreselleşen dünyanın globalleşen sorunu

Hastaların ameliyata uygun olup olmadıkları obezite cerrahisi doktorları tarafından detaylı bir şekilde incelenir ve sağlıkları için herhangi bir tehdit oluşturmayacağı kanısına varılırsa hasta ameliyata alınır.Devamını okuyunuz..

Obezite cerrahi çeşitleri

Obezite cerrahi çeşitleri

Mide küçültme olarak da bilinen tüm mide ameliyatı; gıda alımını kısıtlayıcı ameliyatlardan biridir. Tüp mide ameliyatında midenin yaklaşık %75’lik bir kısmı cerrahi yolla alınır, kalan ince uzun kısım bağırsaklara bağlanır.Devamını okuyunuz..

Tip 2 diyabet ameliyatı

Tip 2 diyabet ameliyatı tedavisi

Bu prensipler Medical in Turkiye Merkezi tarafından düzenlenmiş ve açıklanmıştır. Kuralların amacı, Medical in Turkiye Merkezleri ahlaki değerlere uygun ve profesyonelce çalışmasını desteklemektir. Müşteri memnuniyetlerinin en üst düzeyde sağlanmasıdır.Devamını okuyunuz..

Medical in Turkiye hakkında merak ettikleriniz

MinT sık sorulan sorular

Uzun süredir tıbbi diyet, egzersiz gibi kilo verme yöntemlerini deneyen ancak başarılı olamayan, beden kitle indeksi (vücut kitle indeksi) 35’in üzerinde olan kişiler bu ameliyatlar için uygun aday olabilir. Devamını okuyunuz..